Учасники зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року можуть роздрукувати Інформаційну картку, у якій зазначено результати проходження тестування. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Доступ до інформаційних сторінок учасників тестування поновлено у зв'язку з тим, що цьогоріч під час вступу до вищих навчальних закладів прийматимуться результати ЗНО 2016 і 2017 років.
Для входу на інформаційну сторінку учасникам тестування минулого року необхідно ввести номер сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року та пін-код, зазначений у ньому.
Скориставшись сервісом, учасники можуть переглянути свої результати, сформувати та роздрукувати Інформаційну картку.
Розвиваємо уяву та фантазію дитини у цікавий спосіб
Освіта.ua у рамках реалізації спільного проекту разом з сайтом «Розвиток дитини» пропонує батькам, які зацікавлені в розвитку творчих здібностей власної дитини, а також вчителям початкових класів, вихователям груп подовженого дня та вихователям дитячих садочків нові можливості для розвитку творчого та асоціативного мислення дітей.
Запропоновані завдання допоможуть у цікавій захоплюючій формі розвинути уяву та фантазію дітей як дошкільного віку, так і учнів початкової школи. Окрім того, завдання у невимушеній формі познайомлять дітей з поняттям асоціацій, допоможуть розвинути спостережливість, збагатити мовлення, покращити зорово-моторну координацію, вдосконалити творче образне мислення та уяву дитини.
Виконання різноманітних завдань зі спеціально розроблених комплектів сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до занять у школі чи садочку, вихованню впевненості у собі та своїх можливостях, розвитку творчих здібностей та індивідуальності, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.
Якщо ви вважаєте за необхідне забезпечити дитині можливість проявляти себе, створюючи власні неповторні витвори мистецтва, вам стануть у пригоді комплекти завдань «Кольорові сни»або «Доповни сюжет малюнка». Кожне завдання комплекту побудоване таким чином, аби лише трохи підштовхнути дитину у світ чарівництва й мрій, а далі – ведуча роль належить виключно їй.
Якщо ви маєте на меті розвинути спостережливість і кмітливість, логічне та творче мислення, уміння робити умовиводи й ретельно аналізувати сюжетні елементи запропонованого зображення, вам знадобиться комплект завдань «Домалюй відсутні частини малюнка» або «Домалюй казкового персонажа». Особливість завдань полягає в тому, що в кожному з них намальована лише частина малюнка, що покликана пробудити фантазію дитини й надихнути її на реалізацію творчого задуму. Тому виконання цих завдань також розвиватиме увагу та уяву дитини.
А от комплект «Увага, розшук! Малюємо персонажів» має дещо незвичну форму завдань, оскільки покликаний розбурхати фантазію та уяву дитини, надаючи їй змогу творчо проявити себе. Під час виконання завдань дитина залучатиме знання, здобуті під час читання казок та перегляду мультфільмів, а також власні уявлення про те, як мають виглядати казкові персонажі, запропоновані їй для малювання.
Важливим завданням є розвиток багатого і зв’язного мовлення. У його реалізації знадобиться комплект завдань «Вивчаємо фразеологізми». Він пропонує дитині у цікавій і незвичній формі поміркувати над запропонованими фразеологізмами та вивчити їхнє значення.
З метою розвитку спостережливості і всебічного розвитку дитини створені комплекти завдань «Вивчаємо різні погодні явища», «Місяці й пори року: малюємо асоціації», «Створіть власний календар». Ці завдання дозволять познайомити дитину із різними погодними і сезонними явищами, потренувати її уяву, фантазію й асоціативне мислення, а також пам’ять для вивчення правильної послідовності одиниць вимірювання часу, орієнтацію в календарі, дрібну моторику та вміння підбирати потрібні кольори.
Кожне сформоване письмове завдання будь-якого комплекту можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів.
Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.
Зимові місяці традиційно вважаються часом, коли лютує грип. Крім вакцинації, яка є в даний час найбільш дієвим засобом профілактики грипу, медики також радять дотримуватися деяких правил, які допоможуть попередити хворобу.
Дотримуйся правил особистої гігієни. Навіть маленькі діти знають, що потрібно мити руки - в періоди чергової епідемії грипу руки потрібно мити якомога частіше. Інфекцію можна отримати при дотику руками до предметів, зараженим вірусом грипу і надалі дотику до губ або носа.
Тримай під рукою дезінфікуючий засіб: протирай антибактеріальними серветками робочий стіл і предмети загального користування в офісі - телефони, факс, принтер і електрочайник.
У період епідемії грипу не соромся носити захисну медичну маску. Фахівці рекомендують міняти маску кожні 2-3 години. Вона повинна щільно прилягати до обличчя і прикривати не тільки рот, але і ніс.
Намагайся уникати багатолюдних закритих приміщень. Під час епідемії по можливості виключи відвідування кінотеатрів і кафе. Не користуйся громадським транспортом і більше перебувай на свіжому повітрі. Ризик підчепити грип на вулиці мінімальний, тоді як в приміщенні з великою кількістю людей навколо хворої людини існує зона діаметром в один-два метри з великою концентрацією заражених частинок.
Переглянь свій режим харчування. Твоє меню в цей період має бути максимально збалансованим. Включи в раціон продукти, багаті вітаміном С: шипшина, цитрусові, ківі, журавлина та інші.
У Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг відбулося перше анонімне тестування у форматі зовнішнього незалежного оцінювання для спеціалістів математики І, ІІ категорії.
Цього року випускники шкіл минулих років зможуть зареєструватись для участі у тестуванні самостійно, а для випускників поточного року пункти реєстрації будуть створені за місцем їх навчання.
Випускники шкіл 2017 року під час реєстрації мають вказати назви навчальних предметів, із яких їм буде зараховано результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію.
У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитись з: ...
Оприлюднено текст Концепції "Нова українська школа"
Кабінет Міністрів оприлюднив текст Концепції «Нова українська школа», що була схвалена урядом у грудні 2016 року.
Документ визначає мету, шляхи та етапи реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти на період до 2029 року.
Метою Концепції є забезпечення проведення докорінної та системної реформи загальної середньої освіти.
Автори Концепції зазначають, що реалізація документа створить умови для реформування середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу.
Зокрема, будуть розроблені нові стандарти змісту загальної середньої освіти, що ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.
Також передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування.
Планується реформувати систему управління середньою освітою, зокрема, школа має отримати право розробляти і впроваджувати власні освітні програми.
Концепція “Нова українська школа” передбачає також стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи, матеріального стимулювання, зокрема шляхом підвищення розрядів у Єдиній тарифній сітці.
Сайт для проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.
На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання у минулих роках, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Спосіб виконання всіх тестових завдань у запропонованих на цьому сайті тестах максимально наближений до реальних тестів, а форма надання відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.
Скористатися сервісом ЗНО онлайн ви можете за наступним посиланнямhttp://zno.osvita.ua/
Українську мову для нацменшин викладатимуть по-новому
Міністерство освіти має намір розробити додаткові заходи щодо формування мовних компетентностей учнів шкіл з навчанням мовами національних меншин. Відповідний наказпідписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У Міносвіти зазначають, що відповідні заходи мають сприяти розширенню можливостей випускників шкіл з навчанням мовами національних меншин щодо здобуття вищої освіти та подальшої самореалізації в українському суспільстві.
Пропозиції щодо додаткових заходів будуть розміщені на сайті Міністерства освіти для громадського обговорення, після чого вони будуть затверджені окремим наказом відомства.
Також у Міністерстві освіти вирішено модернізувати навчальні програми з української мови для 5-9 класів навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин.
Для реалізації цієї мети, відомством затверджений перелік місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, наукових установ, що будуть відповідати за здійснення організації роботи з модернізації навчальних програм.
В рамках проведення модернізації навчальних програм з української мови місцевим органам управління освітою спільно з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти доручено створити робочі групи з модернізації існуючих навчальних програм, долучивши до їх складу вчителів, методистів, викладачів, вчених та авторів навчальних програм.
Упродовж березня 2017 року в регіонах будуть проведені презентації проектів навчальних програм за участю педагогічної, батьківської громадськості та представників громадських організацій національних меншин.
Після цього, зазначені проекти навчальних програм будуть оприлюдненні на сайтах департаментів освіти і науки облдержадміністрацій та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти для їх громадського обговорення.
Передбачається, що у травні доопрацьовані проекти навчальних програм будуть подані на затвердження Міністерством освіти і науки.