Цього року реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого. Цього дня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкрита опція, за допомогою якої, бажаючі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації.
У Міністерстві освіти повідомили про плани з оновлення програм для учнів 5-9 класів. Передбачається, що оновлені програми вже у травні цього року мають бути представлені на розгляд Колегії МОН.
У відомстві зазначають, що одним із пріоритетних завдань шкільної реформи визначено оновлення навчальних програм і запровадження компетентнісного підходу.
«Школа має навчити дітей використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, а програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя», - зазначають у Міносвіти.
У відомстві наголошують, що у зв’язку з цим постає завдання подивитися на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.
«Зробити це потрібно вже сьогодні, тому що до того часу, як будуть створені й запроваджені нові освітні стандарти, вчителі мають використовувати сучасні методики та підходи у навчанні», - йдеться у повідомленні.
Передбачається, що вже до 7 лютого буде сформовано групу модераторів для онлайн обговорень програм та робочі групи з оновлення програм за предметами.
13 лютого чинні навчальні програми будуть опубліковані для загального обговорення.
Обговорення програм відбуватиметься впродовж двох онлайн сесій, після чого робочі групи спільно з модераторами їх допрацюють.
Експертне обговорення оновлених програм для учнів 5-9 класів відбудеться у квітні.
Міністерство освіти і науки також запрошує громадськість, педагогів та експертів долучитись до онлайн обговорення програм та подальшого їх оновлення, взявши участь у конкурсному відборі модераторів он-лайн обговорень та учасників робочих груп. Анкети кандидатів приймаються до 5 лютого.
Як і в попередні роки, пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників шкіл та абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця тощо.
Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є максимально наближеною до процедури проведення основного ЗНО.
Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури, а також в одному з тестів за вибором - історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов.
Пробне тестування з української мови та літератури відбудеться 1 квітня, тестування з інших предметів - 8 квітня 2017 року.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування з одного тестового предмета у 2017 році складає 129 грн.
Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам молодших школярів та вчителям початкової школи арифметичні головоломки для дітей з додавання, віднімання, множення та ділення.
Головоломки допоможуть дитині потренуватись у виконанні арифметичних дій та закріпити відповідні математичні навички.
Кожне завдання містить дві головоломки, у яких необхідно поступово розв’язати декілька прикладів на різні арифметичні дії, щоби повністю заповнити пропущені числа та відповіді.
Виконуючи ці завдання, дитина розвиватиме навички логічного мислення та увагу, оскільки у завданнях треба проаналізувати вихідні дані, тобто спочатку звернути свою увагу на приклади, в яких відомий результат та є хоча б один доданок (якщо це додавання) або множник (якщо це множення), й розв’язати їх, а потім поступово заповнити всі інші клітинки.
Кожне завдання комплекту можна роздрукувати на звичайному принтері та використовувати необмежену кількість разів.
Завантаження практичних завдань доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.
Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня.
Особливості тестів ЗНО визначають характеристики тестових завдань, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.
Зокрема, характеристики містять інформацію про загальну кількість завдань кожного тесту, час відведений для виконання завдань кожного тесту, форми завдань, схеми оцінювання кожної окремої форми завдань та тесту в цілому, а також інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.
Завдання тестів з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови будуть укладені на основі програм, затверджених наказом МОН від 3 лютого 2016 року №77.
Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2017 році.
У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов та математики відбудеться у травні. ЗНО з інших предметів відбудеться з 2 червня по 16 червня 2017 року
Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть другий етап апробації нового формату завдань тестів ЗНО з іноземних мов. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У Міністерстві освіти підписаний наказ про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.
Зокрема, документ передбачає проведення у 2017 році загальнодержавного моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.
Проведення оцінювання дітей та анкетування учасників дослідження покладено на Український центр оцінювання якості освіти.
Тестування випускників початкової школи буде проведено з 18 квітня до 15 травня.
Передбачається, що обробка результатів оцінювання молодших школярів буде здійснена до 28 серпня.